Kevadkülvi aeg saabus tänavu varem kui eelmistel aastatel ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Kuna kevadkülvi ja mullaharimistööde kõrgaeg on käes, siis põllumehed pühi pidada ei saa. Väätsa Agros hakati teravilja külvama juba neljapäeval, mis on koguni kaks nädalalt varem kui paaril viimasel aastal.

Väätsa Agros saadeti teraviljakülvikud põllule neljapäeval ja käsil on ka kõikvõimalikud mullaharimistööd, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Kui me eelmisel aastal saime 2. mail külvama, siis praeguseks on külv kestnud juba kolm päeva. Ootame muidu küll vihma, mis ta natukene paremaks teeks, aga saame külvata," rääkis Väätsa Agro agronoom Kert Kiis.

Väätsa Agros on ilusad talitritikale, talirapsi ja talinisu põllud, ent vajavad juba hädasti vihma, mida pole tulnud lumesulamisest saati.

"Jah, vihma võiks tulla küll. Väetis on küll külvatud, aga taim väga kasvama pole hakanud. On vaja niiskust ja sooja," selgitas Kiis. Kui kuiv periood kestab pikalt, kordub eelmise aasta stsenaarium.

"Taimed jäävad põua kätte ja saagikus ei ole kindlasti see, mis ta olema peaks," tõdes Kiis.

Väätsa Agro põldudel oli pühapäeval ametis 20 meest, kes pühi pidada ei saa. Kiisa sõnul tuleb kiirel ajal kasutada ka enda töötajate kõrval ka teiste teenust.

"Kiirel ajal kasutame ka teenuse abi, nii külviteenust kui ka läga laotamise teenust. Kõike endal ei ole mõistlik omada ja kiirel ajal on lihtsalt vaja rohkem masinaid põllule," selgitas ta.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: