Hiina lubab edendada praktilist koostööd riikidega

Foto: Nicolas Asfouri/Reuters/Scanpix

Hiina president lubab hiiglaslike investeeringute projekti "Üks vöönd, üks tee" puhul rakendada täielikku läbipaistvust ja avatust.

Xi Jinping kõneles projekti avafoorumil Pekingis, et Hiina tahab partnereid kaasata selleks, et parandada ühendusi riiikide vahel ning edendada praktilist koostööd, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Eestit esindab foorumil majandusministeeriumi siseturu asekantsler Kristi Talving.

Kolm päeva kestval foorumil osaleb Venemaa president Vladimir Putin ja Itaalia peaminister Giuseppe Conte.

Hiina algatatud projekti kogumaht oleks triljon dollarit. Selle raames on juba rahastatud raudteede ja maanteede ehitust, samuti rajatud sadamaid mitmes riigis. Hiina presidendi hinnangul võidavad nendest projektidest kõik osapooled.

Xi vihjas ka kõnes, et USA-Hiina kaubandusläbirääkimistel suudetakse peagi tõhusalt edasi liikuda. Eesti esindaja tutvustas digitaalse siiditee alafoorumil Eesti e-teenuseid.

"Me alandame veelgi tollitariife ja kaotame veel teisigi kaitsemeetmeid. Avame pidevalt Hiina turgu kvaliteetsetele toodetele üle maailma. Hiina ei taotle tingimata ülejääki kaubanduses. Soovime importida konkurentsivõimelisi
põllumajandustooteid, tööstustoodangut ja teenuseid, et edendada tasakaalus kaubandust," rääkis Xi.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: