Ringkonnakohus ootab Savisaare kulude osas lahendiks riigikohtu otsust

Edgar Savisaar.
Edgar Savisaar. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Tallinna ringkonnakohus lükkas teisipäeval määramata ajaks edasi otsuse tegemise kohtu alt tervise tõttu vabastatud Keskerakonna kunagise juhi ja Tallinna endise linnapea Edgar Savisaare menetluskulude väljamõistmises.

Ringkonnakohus lükkas Savisaare advokaadi Oliver Nääsi ja Tallinna linna esindaja Marko Kairjaki määruskaebustes otsuse kuulutamise aja edasi.

"Seda põhjusel, et asjas on veel määruskaebusmenetlus pooleli riigikohtus ja enne selle lahendamist ei saa ringkonnakohus oma määrust teha," ütles kohtu pressiesindaja Anneli Vilu BNS-ile.

Harju maakohus jättis 18. veebruaril oma määrusega läbi vaatamata vandeadvokaatide Oliver Nääsi ja Gretta Oltjer-Timbergi poolt maakohtule 15. jaanuaril esitatud taotluse riigilt ligi 250 000 euro menetluskulude väljamõistmiseks.

Kuna kaitsjad vaidlustasid ka kaebetähtaja ennistamata jätmise ja see on jõudnud praeguseks riigikohtusse, siis ringkonnakohus ootab sealse lahendi enne ära.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: