Teeme Ära talgupäevale on end kirja pannud üle 23 000 inimese

2018. aasta talgupäev Salutalguse külaplatsil Koeru vallas Järvamaal.
2018. aasta talgupäev Salutalguse külaplatsil Koeru vallas Järvamaal. Autor/allikas: Olev Kenk/ERR

Laupäeval tulevad kümned tuhanded eestimaalased kodudest välja, et osaleda Teeme Ära talgupäeval. Varahommikuse seisuga oli talguveebi kirja pandud 2022 talgut enam kui 23 000 osalejaga.

Eesti suurimad talgud, vähemalt eelinfo põhjal, toimuvad sel aastal Stroomi rannas. Rannatalgutel "Puhas rand" puhastatakse Stroomi rannaala ning ranna parki sügisel maha jäänud lehtedest ja talvel kogunenud prahist. Talguliste tähelepanu juhitakse ohule, mida tekitab rannale jäetud prügi, eriti plastikprügi.

Rannatalguid korraldavad täna ka Helsingi ja Turu ning 18. mail ka Peterburis.

Teeme Ära talgupäeva eestvedaja Tarmo Tüüri sõnul on talgupäevale oodatud kaasa lööma kõik eestimaalased. Ta lisas, et ebatavaliselt külma kevadilma tõttu tuleb täna rohkem rõhku panna soojale ja kihilisele rõivastusele ning võtta kaasa termos sooja joogiga.

Lisaks tavapärastele talgutöödele korrastatakse laulu ja tantsu juubeliaasta egiidi all paljudes kohtades üle Eesti tuleteekonnale jäävaid kultuuriväärtuslikke paiku, samuti meisterdatakse õueraamatukogusid ning osaletakse mastaapses kodanikuteaduse projektis ehk nurmenukutalgutel, et aidata teadlastel hinnata meie looduse liigirikkust ja seisukorda. Nurmenukutalgute vaatluse tulemused saab sisestada nurmenuku nutiveebi www.nurmenukk.ee.

Talgupäeva meeskond koos päästeametiga juhivad talguliste tähelepanu ohutusnõuete järgimisele, tule- ja veeohutuse kõrval rõhutatakse tööohutuse vajalikkust. Lõhkekeha või seda meenutava objekti leidmisel ei tohi seda puudutada, vaid tuleb see piirata ja anda leiust kohe teada päästeameti numbril 112. Katmata luukidega kaevudest või muudest ohtlike rajatistest palutakse teatada päästeala infotelefonile 1524. Talgutel osalevaid lapsi ei tohiks jätta järelevalveta.

Värskeid emotsioone talgupaikadest saab jälgida talguveebist www.teemeara.ee/otse.

2018. aastal korraldati üle Eesti kokku 2177 talgut, millest võttis osa 53 128 inimest ehk 4% eestimaalastest.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: