Gallup: Trumpi reiting on kõrgem kui kunagi varem

President Donald Trump 6. mail Valge Maja roosiaias golfimängija Tiger Woodsile riiklikku aumärki üle andmas.
President Donald Trump 6. mail Valge Maja roosiaias golfimängija Tiger Woodsile riiklikku aumärki üle andmas. Autor/allikas: SCANPIX / ZUMA

USA presidendi Donald Trumpi reiting on pärast eriprokurör Robert Muelleri raporti avaldamist ja positiivseid uudiseid riigi majandusolukorrast kõrgem kui kunagi varem, selgus arvamusuuringute firm Gallup küsitluse tulemustest esmaspäeval.

Trumpi tegevusega oli 30. aprillil lõppenud kahenädalasel perioodil rahul 46 protsenti küsitletutest. Märtsi alguses oli see näitaja 39 protsenti.

"Lisaks Muelleri raporti esialgsele tõlgendusele, mis Trumpi väitel vabastas ta süüdistustest, et tal oli kokkumäng Venemaaga, on majandus pakkunud ameeriklastele mitmeid põhjuseid vaadata heatahtlikumalt Trumpile," ütles Gallup.

Ühtlasi on Trumpi toetus kõrgem, kui eelmisel presidendil Barack Obamal võrreldaval perioodil.

Samast küsitlusest selgus ka, et Trumpi tegevusega ei ole rahul 50 protsenti vastanutest. 10. märtsil oli neid 57 protsenti.

USA majandusnäitajad on pika aja kõige paremad. Tööhõive on aastakümnete tugevaim, samuti ettevõtete investeeringute mahud.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: