Mussolini: Itaalias on palju probleeme, aga meie raiskame aega minevikule

Itaalia kunagise diktaatori Benito Mussolini lapselapselaps Caio Giulio Cesare Mussolini kandideerib Euroopa Parlamenti.

Ta esindab paremäärmusluses süüdistatud erakonda Itaalia Vennad (Fratelli d'Italia). Giorgia Meloni juhitud erakond rõhutab kristlikke juuri ja iidse Rooma impeeriumi patriootlikke väärtusi, vahendasid ERR-i teleuudised.

Mussolini sõnul on ta varasest lapsepõlvest tunnetanud oma perekonnanime taaka, aga poliitiku arvates tuleks teda hinnata tema tegude, mitte nime järgi.

51-aastane Mussolini peab oluliseks Itaalia jäämist Euroopa Liitu, aga ta rõhutas, et Euroopas on vaja palju muudatusi. Tema hinnangul ei ole Itaalias fašismi tõusu näha.

"Minu meelest on Itaalias palju igasuguseid probleeme, aga ikkagi raiskame me oma energiat aruteludele selle üle, mis juhtus 80 aastat tagasi. See on lihtsalt naeruväärne. Tuleb vaadata ettepoole. Me peame tooma Euroopasse rohkem Itaaliat ja seisma paremini oma huvide eest," selgitas ta.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: