Siseministeerium lubas vaimulike elamislube puudutavat muudatust kaaluda

Ukraina kreekakatoliku kirik Tallinnas.
Ukraina kreekakatoliku kirik Tallinnas. Autor/allikas: Peeter Langovits/Postimees/Scanpix

Eesti kirikute nõukogu (EKN) tegi aprillis siseministeeriumile ettepaneku täiendada välismaalaste seadust nii, et kolmandatest riikidest pärit vaimulikud jääksid sisserände piirarvu arvestusest välja. Nüüd saatis siseministeerium nõukogule vastuse, kus ühtki vekslit välja ei käinud, ent lubas ettepanekuid põhjalikult kaaluda.

EKN-i ettepaneku kohaselt võiks täiendada välismaalaste seadust nii, et mungad, nunnad ja vaimulikud, kelle Eestisse on kutsunud usuline ühendus, jäetaks sisserände piirarvu arvutamisest välja. Teise võimalusena pakkus nõukogu, et usulise ühenduse kutsel Eestisse saabuv välismaalasest vaimulik, munk või nunn võiks saada elamisloa, ilma et tal peaks olema piisav legaalne sissetulek.

Siseministeerium vastas nõukogule, et nad analüüsivad ettepanekuid sissernde piirarvu osas erandi tegemise kohta ja erandi sisseseadmist püsivalt Eestisse asumiseks antava elamisloa puhul.

"Kinnitame, et kõiki ettepanekuid kaalutakse põhjalikult," teatas ministeerium.

Ministeerium tõi oma vastuses välja, et välismaalasest vaimulikult, mungal või nunnal, kelle usuline ühendus Eestisse kutsub, tuleb saabumiseks taotleda elamisluba töötamiseks. Arvestades vaimulike, munkade ja nunnade tegevuse omapära ja asjaolu, et töölepinguseaduse mõistes ei ole tegu töötamisega, ei kehti neile keskmise töötasu nõue ja nad ei pea esitama ka töötukassa luba.

Kui välismaalaste piirarv on täis, on Eestis võimalik viibida viisaga ja registreerida lühiajaline töötamine.

"Ka lühiajalise töötamise registreerimisel ei ole vaimulike, nunnade ja munkade puhul vajalik töötasu nõude täitmine ega töötukassa loa olemasolu," teatas siseministeerium.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: