Ratas: Rail Baltic ja elektrivõrkude sünkroniseerimine on olulised

Jüri Ratas ja Saulius Skvernelis.
Jüri Ratas ja Saulius Skvernelis. Autor/allikas: Valitsuse kommunikatsioonibüroo

Peaminister Jüri Ratas arutas neljapäeval Vilniuses Leedu peaminister Saulius Skvernelisega Rail Balticu ja elektrivõrkude sünkroniseerimise ajakava ning märkis, et need on Baltimaade jaoks üliolulised tulevikuprojektid.

"Oleme ühel meelel, et nii Rail Baltic kui elektrivõrkude Lääne-Euroopaga sünkroniseerimine vajavad kolme Balti riigi tihedat koostööd ja ühist eestvedamist. Rail Balticuga on oluline edasi liikuda võimalikult kiiresti, et sujuks koostöö ka Soomega ning rahastus Euroopa Liidust oleks võimalikult kindel," ütles Ratas.

"Elektrivõrkude sünkroniseerimine tagab meie energiajulgeoleku ning aitab minna lähipiirkonnas üle täielikult avatud elektriturule. Selle ajani peame aga enda turuosaliste eest hea seisma ja kaaluma võimalusi kolmandatest riikidest ostetavale elektrile võrgutasude kehtestamiseks," märkis Ratas.

Lisaks rääkisid peaministrid julgeolekupoliitikast, sh NATO õhuturbemissioonist Balti riikides ja Euroopa Liidu tulevasest eelarvekavast, strateegilisest tegevuskavast ja ELi kõrgete ametikohtade täitmisest.

Strateegilisse tegevuskavasse on Balti riigid esitanud oma ühised ettepanekud, mis rõhutavad vajadust keskenduda julgeolekule, siseturu arendamisele koos andmemajandusega, ühenduvuste parandamisele ja tugeva kaubanduspoliitikaga liidu laienemispoliitikale.

Euroopa Liidu tippametikohtade puhul on Eestile oluline geograafiline tasakaal, vahendati valitsuse kommunikatsioonibüroo pressiteates.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: