Uuring: pool Lätit külastanud eestlastest ostis mullu alkoholi

Alkohol
Alkohol Autor/allikas: Priit Luts/ERR

Läti kaubandus-tööstuskoja uuringu kohaselt ostis mullu Lätist alkoholi 52 protsenti riiki külastanud eestlastest.

Koja korraldatud Eesti aktsiisimuudatuste uuringust selgus, et 32 protsenti vastanuist ostis Lätist toitu. 31 protsenti peatus majutusasutustes, 26 protsenti külastas muuseume, käis kontsertidel või teistel kultuuriüritustel. 25 protsenti vastanuist ostis mullu Lätist kütust.

25 protsendil eestlastest oli alkoholi ostmine reisi peamine eesmärk. 23 protsenti vastanutest aga ütles, et alkoholi ostmine polnud nende ainus Läti-reisi eesmärk.

51 protsenti uuringus osalenutest märkis, et alkoholi ostmine polnud nende jaoks Läti külastamise eesmärk.

Lätis alkoholi ostmas käinutest ostis ka sigarette 32 protsenti, kütust 22 protsenti ja toitu 19 protsenti.

Keskmine summa, mille eestlased möödunud aastal ühe külastuse käigus lõunanaabrite juurde jätsid, oli 289 eurot. Kokku kulutasid eestlased Lätis ligikaudu 173 miljonit eurot, millest 124,5 miljonit kulus alkoholile, 38,5 miljonit kütusele ja 110 miljonit teistele ostudele.

"Andmed on üllatavad ja numbrid suured. Kui Eesti langetab alkoholiaktsiisi, toob see kaasa olulise languse Läti eelarvetuludes. Samuti ei hõlma uuring Soome elanikke, mistõttu peame valmis olema veelgi suuremaks languseks tuludes," kommenteeris SKDS-i uuringuagentuuri juht Arnis Kaktins.

Uuring toimus tänavu märtsis ja selles osales 3187 Eesti elanikku vanusevahemikus 18 kuni 74.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: