Lätist alkoholi kaasa ostnud inimeste hulk mullu kasvas

Eelmisel aastal kasvas Lätist ostetud alkoholi maht, samuti kasvas Lätist alkoholi kaasa ostnud inimeste hulk.

Eesti konjunktuuriinstituudi andmetel kasvas möödunud aastal välismaalt ostetud alkoholi maht, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kui 2017. aastal tuli Läti ostude arvelt absoluutalkoholi tarbimisse juurde kaks liitrit inimese peale, siis 2018. aastal oli see maht kaks ja pool liitrit, teatas konjunktuuriinstituut.

Lätist alkoholi kaasa ostnud inimeste arv suurenes aastaga 21 protsendilt 25 protsendini, spetsiaalselt alkoholi ostma sõitnute osakaal samas vähenes.

Ühtlasi ostsid inimesed mullu märkimisväärselt enam Lätist kaasa toiduaineid, kütust, rõivaid ja muid kaupu.

"Spetsiaalseid käijaid on natuke vähem. Kui käiakse, käiakse korrastatumalt. Neid oli 14 protsenti meie küsitletutest, kes ostavad natuke suurema summa eest ja ostavad ka teistele kaasa. Nii et mõnes mõttes see uudsuse point on ületatud, on selline organiseeritud korrapärane normaalsus tekkinud. Kokku see summa ja kogus, mis Lätti jäi eelmine aasta, on suurem kui üle-eelmisel aastal," selgitas instituudi direktor Marje Josing.

"Uuring näitas, et see mõju suureneb. Alkoholi osas on kasvutrend pidurdunud ehk siis käiakse küll rohkem Lätis ostmas, aga see kasv ei ole enam nii suur. Samas teiste toodete osas on need kasvunumbrid ikka päris suured ehk see pilt läheb järjest halvemaks," ütles kaubandus-tööstuskoja poliitikakujundamise ja õigusosakonna juhataja Marko Udras.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: