Valitsus esitas kandidaadid Euroopa prokuröri kohale ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Valitsuse istung,
Valitsuse istung, Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Eesti riigi kandidaadid Euroopa prokuröri kohale on Andres Parmas, Kati Maitse-Pärkna ja Piret Paukstys.

Nii kinnitas ERR-ile justiitsministeeriumi pressiesindaja Maria-Elisa Tuulik.

Neljapäeval kiitis kandidaadid heaks vabariigi valitsus ja nüüd esitab Eesti nad Euroopa prokuratuuri (EPPO) valikukomisjonile, kes viib läbi intervjuud ning hindab esitatud kandidaate. Euroopasse asub neist tööle üks prokurör.

Lõpliku valiku, kes kolmest kandidaadist saab Euroopa prokuröriks, teeb Euroopa Liidu nõukogu.

Euroopa Prokuratuuri loomise eesmärk on tagada Euroopa Liidu finantshuve kahjustavate kuritegude tõhusam menetlus.

Euroopa Prokuratuur koosneb nn kesktasandist asukohaga Luksemburgis ning nn kohalikust tasandist. Kesktasandi moodustavad Euroopa peaprokurör ja Euroopa prokurörid, keda valitakse igast liikmesriigist üks. Euroopa prokurörid moodustavad kolleegiumi, kes võtab vastu EPPO-t puudutavad strateegilised otsused. Samuti moodustatakse neist kolmeliikmelisi alalisi kodasid, mis juhivad konkreetseid kriminaalmenetlusi ning võtavad vastu olulisemaid otsuseid nagu näiteks süüdistuse esitamine, menetluse lõpetamine jt.

Kohaliku tasandi moodustavad Euroopa delegaatprokurörid, keda on igast osalevast liikmesriigist vähemalt kaks. Euroopa prokurörid juhendavad oma liikmesriigist pärit delegaatprokuröre konkreetses kriminaalasjas. Delegaatprokurörid juhivad oma riigis kriminaalmenetlust ning esindavad süüdistust liikmesriigi kohtus.

EPPO alustab tööga 2020. aasta lõpul.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: