Eesti suurim tomatikasvataja Sagro otsustas ettevõtte maha müüa ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tomatikasvataja Sagro müüb oma kahjumliku ettevõtte maha, sest välismaise tomati hinnaga pole võimalik Eestis konkureerida. Ka teised tomatikasvatajad tulevad Eestis vaid ots-otsaga kokku. Kodumaise tomati osakaal turul on kogumahust vaid kümnendik ja see on viimastel aastel pigem kahanenud.

Eesti suurim tomatikasvataja Sagro lõpetab Laagris tomatite kasvatamise, kuna kohalikel on välismaiste tootjatega väga raske võistelda. Kaamera ette Sagro omanikud tulla ei taha, sest on enda sõnul tomatite kasvatamise probleemidest nii palju rääkinud.

Sagro kasvatab praegu ainult ühel hektaril kirsstomateid. Kuna tomatikasvatus oli kahjumis, otsutsasid ettevõtte aktsionärid ettevõtte ära müüa. Teise suurema tomati kasvataja Intsu talu juht Voldemar Kamenik tõdes, et tomati kasvatamine on keeruline.

"Oleme pankroti ääre peal olnud, aga saime sellest üle ja nüüd ei ole olukord nii hull. Tomati hind tuleb ikkagi suurtest kuludest," rääkis Intsu Talu omanik Voldemar Kamenik.

Kodumaiste tomatite müügi osakaal on Selveris läbi aastate 40 protsenti. Rimis müüakse välismaiseid tomateid Eesti omadasest poole rohkem. Eesti tomat on suvehooaja kaup. Samas kui soodsaid tomateid saavad kauplused sisse osta aastaringselt.

"Eesti tarbija on nii Eesti kauba poole kaldu. et kui ta siin letis näeb Eesti tomateid, siis ta sageli eelistab seda," märkis Selveri kommunikatsioonijuht Rivo Veski.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: