Peterburis maetakse allveelaevapõlengus hukkunuid

Peterburis maetakse laupäeval rangete julgeolekumeetmetega tseremoonial maha 14 Vene mereväeohvitseri, kes said surma tuumaallveelaeval puhkenud tulekahjust.

Õnnetus juhtus esmaspäeval Barentsi merel, kuid võimud tegid selle teatavaks alles päev hiljem. 

Sõjaväe teatel surid mereväelased süvaveeuuringuteks ette nähtud allveelaeval tulekahjus eraldunud mürgise vingugaasi sissehingamise tõttu.

Kaitseminister Sergei Šoigu raporteeris neljapäeval Putinile, et allveelaeva tuumareaktor ei saanud kannatada. Siis sai ka esmakordselt teatavaks, et õnnetus juhtus tuumaallveelaeval.

Allveelaeva nime ei ole ametlikult avaldatud ja Kreml on öelnud, et suur osa õnnetusega seotud infost jääbki salastatuks.

Mereväelased maetakse Peterburi ajaloolisele Serafimovskoje kalmistule. Ajakirjanikke talitusele ei lubata, surnuaia väravates valvavad sõjaväepolitseinikud.

"Te peate aru saama, et enamiku siia kogunenud inimeste isikud on salastatud ja nende nägu ei tohi näidata," ütles kaitseministeeriumi esindaja AFP-le.

Vene president Vladimir Putin premeeris reedel hukkunud mereväelasi riigi kõrgete autasudega. Neli ohvitseri sai Venemaa kangelase medali ja ülejäänud Vapruse ordeni.

Toimetaja: Indrek Kuus

Allikas: AFP-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: