Katar: Itaalias konfiskeeritud rakett oli müüdud kolmandale riigile

Itaalia politseinikud koos konfiskeeritud raketiga.
Itaalia politseinikud koos konfiskeeritud raketiga. Autor/allikas: SIPA/Scanpix

Katar teatas, et Itaalia politsei poolt esmaspäeval konfiskeeritud õhk-õhk tüüpi rakett müüdi 1994. aastal kolmandale riigile.

Itaalia politsei konfiskeeris hulgaliselt relvi haarangus, mis oli seotud paremäärmusliku ühenduse tegevuse uurimisega.

Konfiskeeritud relvade seas oli ka täiesti töökorras Prantsuse päritolu õhk-õhk tüüpi rakett Matra, mis kunagi kuulus Katari relvajõududele.

Katari välisministeerium ütles teisipäeval, et on juhtunuga seoses mures ja teeb Itaalia võimudega tihedat koostööd selgitamaks välja, kuidas sattus rakett paremäärmuslaste kätte.

Katari sõnul müüdi rakett 1994. aastal osana 40 raketti hõlmanud tehingust "sõbralikule riigile, kes ei soovi uurimise praeguses etapis olla avalikustatud".

Itaalia politsei võttis haarangus kinni kolm inimest, nende seas neonatsliku erakonna Forza Nuova liikme Fabio Del Bergiolo. Ta oli ilmselt püüdnud müüa raketti edasi.

Itaalia politsei leidis raketi Kremli-meelseid paremäärmuslasi kontrollides

Itaalia politsei teatas esmaspäeval, et arestis haarangute käigus Kremli-meelsetele paremäärmuslastele õhk-õhk-tüüpi raketi. 

Itaalia politsei korraldas mitmes linnas haarangud Ukraina Kremli-meelsete nn separatistide abistamises kahtlustatavate äärmuslaste vastu. 

"Operatsiooni käigus leiti Katari sõjaväes kasutatud ideaalses töökorras õhk-õhk-tüüpi rakett," teatas politsei avalduses. 

Matra-raketi kõrval leidsid politseinikud ka keeruliste relvade peidupaiga, kuhu oli peidetud viimase põlvkonna automaate ja raketiheitjaid. 

Haarangute tulemusena arestiti ka neonatsistlikku propagandat, teatasid korrakaitsjad ja lisasid, et vahistati kolm inimest. 

Üks kolmest on neofašistliku erakonna Forza Nuova liige Fabio Del Bergiolo (50). Ülejäänud kaks on 42-aastane šveitslane ja 51-aastane itaallane, kes vahistati Forli lennujaama lähedal kahtlustatuna katsetes raketti maha müüa. 

Operatsiooni juhtis Torinost peamiselt terrorismi ja organiseeritud kuritegevusega tegelev õiguskaitseametkond Digos ja selles osalesid Forli, Milano, Novara ja Varese politseiametid. 

"Meil on aimu, mis eesmärgil arestitud varustus võinuks kasutust leida, kuid me ei spekuleeri," ütles Torino politseikomissar Giuseppe De Matteis ajakirjanikele. 

Terroritõrjametnik Eugenio Spina ütles, et esialgu ei ole alust eeldada aktiivse vandenõu olemasolu nende relvade kasutamiseks. 

9. juulil vahistas politsei fašismi propageerimises ja relvade varjamises süüdistatud paremäärmuslase Fabio Carlo D'Allia. 

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: