Itaalia prokurörid küsitlesid Salvini liitlast seoses Liiga rahastamisega

Itaalia prokurörid küsitlesid asepeaminister Matteo Salvini liitlast seoses väidetega, et ta püüdis vahendada Venemaa raha Salvini parteile Liiga, kirjutas kohalik meedia esmaspäeval.

Gianluca Savoini, kelle hääl tuvastati varjatult tehtud lindistusel Moskvas peetud kõnelustel, kasutas küsitlemisel õigust vaikida.

Esimesed lood oktoobris ühes Moskva hotellis toimunud kohtumisest ilmusid Itaalia ajakirjandusse veebruaris.

Eelmisel nädalal aga avaldas uudisteportaal Buzzfeed kõneluste lindistuse transkriptsiooni, mis tõi loo taas tähelepanu keskmesse ja seda kajastati laialdaselt üle maailma.

Kohtumisel arutati 65 miljoni USA dollari (58 miljoni euro) varjatud suunamist Liigale allahinnatud Vene naftatarnete kaudu.

Buzzfeedi sõnul ei ole selge, kas pakutud tehing ka kunagi teoks sai.

Endine ajakirjanik Savoini (56) on abielus venelannaga ja ta on Lombardia-Vene assotsiatsiooni president. Teda peetakse üheks Liiga peamiseks kontaktisikuks Venemaaga.

Salvini on eitanud raha saamist Venemaalt, kuid opositsiooniparteid nõuavad, et ta annaks selgitusi parlamendile.

Vastates esmaspäeval ajakirjanike küsimusele, kas Salvini peaks seda tegema, ütles Itaalia peaminister Giuseppe Conte: "Miks mitte?"

Peaministri sõnul peab igal ametikohal valitsema läbipaistvus.

"Meie suunised on selged: absoluutne läbipaistvus Itaalia kodanike jaoks ja absoluutne lojaalsus riiklikele huvidele. Selles ei tee valitsus tolligi järeleandmisi," lisas ta.

Meedia teatel võidakse lähipäevil küsitleda koos Savoiniga Moskva kohtumisel osalenud juristi Gianluca Merandat.

Salvini, kes on ka Itaalia siseminister, pole kunagi varjanud imetlust Vene presidendi Vladimir Putini vastu.

Putin külastas sel kuul Itaaliat ning kiitis Salvinit venesõbralikkuse eest.

Usutluses ajalehele Corriere della Sera ütles Putin, et tema erakond Ühtne Venemaa teeb lähedat koostööd Salvini migratsioonivastase Liigaga.

"Liiga ja selle juht Salvini toetavad aktiivselt täielikku koostöö taastamist Itaalia ja Venemaa vahel. Nad edendavad USA ja Euroopa Liidu kehtestatud Venemaa vastaste sanktsioonide kiiret tühistamist," ütles Putin.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: AFP-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: