Kalle Palling soovitab põlevkivienergeetikaga pikalt jätkata

Kalle Palling.
Kalle Palling. Autor/allikas: ERR

Energia- ja elektriküsimustega tegelenud Reformierakonda kuuluv Kalle Palling leiab, et Eesti ei peaks põlevkivienergeetikast loobumisega kiirustama.

"Eesti ei ole oma mahuka CO2 tööstusega üksi. Meil on Poola, meil on siin teised riigid, kel on sarnased väljakutsed. Ja mine tea, mis sellest CO2 kaubandusest saab," rääkis Palling Eesti Päevalehele.

"Püstloodis CO2 hinna kasv ei saa olla jätkusuutlik, kuna see on juba praegu poliitiline ehk saavutatud sekkumise tulemusel. Vabalt võib olla nii - kuna Eesti pole üksi, Poolal ja Saksamaal on samasugune probleem -, et kuidagi peab seda rahustama," ütles Palling.

Palling avaldas veendumust, et kui praegu räägitakse Euroopas eesmärgist saavutada 2050. aastaks kliimaneutraalsus, siis ka parima tahtmise juures ei ole maailma rahvastiku kasvu ja muud arengut silmas pidades võimalik fossiilseid energiaallikaid lihtsalt maha kanda.

"Kui paneme end 2050. aastaks maailmas elava kümne miljardi inimese konteksti, siis oleme olukorras, kus loodus sellise arvu inimeste vajadusi enam taastoota ei suuda. Igal juhul peame leidma kombinatsiooni fossiilsetest ja taastuvatest allikatest ning tarbimise vähendamisest," arutles Palling.

Ta tunnistas, et läheb oma vaadetega põlevkivielektriga jätkamisest vastuvoolu üldise suundumusega. Kõik siinse regiooni elektritootmise analüüsid näitavad Pallingu sõnul, et kui võimsusi langeb välja, mis tähendab, et elektri hinnad lähevad üles. "Ma väidan, et mõne aasta pärast on Narva jaamad taas konkurentsivõimelised."

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: