ERR-i Tuisu tänava kinnistutele esitas ainsa pakkumuse Merko ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Müüdud kinnistute maa-ala maa-ameti kaardirakenduses.
Müüdud kinnistute maa-ala maa-ameti kaardirakenduses. Autor/allikas: Maainfo kaardirakendus

Eesti Rahvusringhäälingule kuuluvate Tuisu ja Tervise tänava kinnistute enampakkumise teise vooru võitis 4,5 miljoni euro suuruse pakkumise teinud AS Merko Ehitus Eesti, kes oli üksiti ainus pakkuja.

ERR plaanis kuni 2012. aastani, et rajab neile kinnistutele oma uue hoonetekompleksi praeguste kesklinna majade asemele. 2012. aastal otsustas aga ERR-i nõukogu, et niinimetatud Tuisu projekt lõpetatakse ja alustatakse kesklinna hoonete arendamist. Neljapäeval tegi valitsus uue telemaja rahastamiseks Kreutzwaldi ja Gonsiori tänava vahelisele krundile teatavaks ka rahastusotsuse.

ERR on Tuisu tänava kinnistuid püüdnud müüa ka varem. Tänavu aprillis tuli avalikule enampakkumisele kolm pakkumust. Ka siis oli parim pakkuja Merko, kes toona tegi pakkumuse 5,5 miljoni euro peale, ent siis loobus tehingust, nii et enampakkumine ebaõnnestus.

"Eesti Rahvusringhääling loodab tehingu vormistada septembrikuu esimestel päevadel," kommenteeris ERR-i haldusjuht Janar Vilde.

Enampakkumisel olid kinnistud aadressil Tuisu 21/Tervise 2, Tervise 2a, Tervise 4 ja Tervise T3 ning T4. Kinnistute pindala on kokku on 41 569 ruutmeetrit.

Merko Ehitus ei soovinud oma plaane ostetavate kinnistutega veel täpsustada.

Kinnistute müügist saadud raha kasutab ERR uue telekompleksi rajamiseks uudistemaja ja raadiomaja vahelisele alale. Uus telekompleks ehitatakse arhitektuurikonkursi võitnud Kadarik ja Tüür Arhitektid OÜ kavandi järgi.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: