ERR müüs Tuisu tänava kinnistud Merkole ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Maainfo kaardirakendus

Eesti Rahvusringhääling (ERR) müüs Tuisu tänava kinnistud Tallinnas, kuhu kunagi plaaniti rajada ERR-i uus hoonetekompleks, 4,5 miljoni euroga AS-ile Merko.

ERR müüs esmaspäeval Merkole kinnistud aadressil Tuisu 21/Tervise 2, Tervise 2a, Tervise 4 ja Tervise T3 ning T4. Kinnistute pindala on kokku on 41 569 ruutmeetrit ja Merko maksis nende eest 4,5 miljonit eurot.

Kinnistute müügist saadud raha kasutab ERR uue telekompleksi rajamiseks uudistemaja ja raadiomaja vahelisele alale. Uus telekompleks ehitatakse arhitektuurikonkursi võitnud Kadarik ja Tüür Arhitektid OÜ kavandi järgi.

Kuni 2012. aastani plaanis ERR rajada nüüd müüdud kinnistutele oma uue hoonetekompleksi praeguste kesklinna majade asemele. 2012. aastal otsustati aga niinimetatud Tuisu projekt lõpetada ja alustada kesklinna hoonete arendamist.

ERR on Tuisu tänava kinnistuid püüdnud müüa ka varem. Tänavu aprillis tuli avalikule enampakkumisele kolm pakkumust. Ka siis oli parim pakkuja Merko, kes toona tegi pakkumuse 5,5 miljoni euro peale, ent siis loobus tehingust, nii et enampakkumine ebaõnnestus.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: