Skype'i asutajate investeerimisfirma kasvatas varasid 131 miljonini

Jaan Tallinn.
Jaan Tallinn. Autor/allikas: Rando Pikner

Skype'i eestlastest kaasasutajate investeerimisfirma Ambient Sound Investments (ASI) varade maht kasvas aastaga 17,5 protsenti 131 miljoni euroni.

Ettevõtte eelmise aasta kasum oli kolm miljonit eurot, mida on umbes kolmandiku võrra vähem 2017. aastast, selgus Ambient Sound Investmentsi majandusaasta aruandest.

Seejuures maksis investeerimisfirma mullu omanikele kaks miljonit eurot dividende.

Ühtlasi soetas ettevõte täisosaluse metsandusfirmas Multiland. Kui tunamullu omati metsandusfirmast 50 protsenti, siis 2018. aastal soetas ettevõte Multilandi täisosaluse, mille bioloogiliste põhivarade maht on 22 miljonit eurot. Multilandil on kinnistusraamatu andmetel kokku ligi 5400 hektarit maad.

Aastaga kasvas tugevalt ka ettevõtte finantsinvesteeringute soetus – kui 2017. aastal oli see 13 miljonit eurot, siis möödunud aastal oli näitaja 49 miljonit eurot.

Mullu müüs investeerimisfirma riigifirmale Enefit Green vähemusosaluse taastuvenergia ettevõttes Nelja Energia, mille eest saadi 2,5 miljonit eurot. Samuti müüdi ligi 6,5 miljoni euroga Kanada telemaatika-ettevõttele Fleet Complete 50-protsendiline osalus Eesti idufirmas Ecofleet.

Ambient Sound Investments müüs investeerimisfirmale Colonna Põhja prefektuuri Ida-Harju politseijaoskonna hoone, millest teeniti ligi 7,8 miljonit eurot. Bilansis oli hoone väärtus neli miljonit eurot, mis teeb tehingu kasumiks 3,8 miljonit eurot.

Ettevõttes töötas mullu 37 inimest ehk sama palju kui aasta varem. Töötajate palgakulu kahanes aastaga aga 56,6 protsenti 1,1 miljonile eurole.

2003. aastal asutatud Ambient Sound Investments OÜ varadele pani aluse Skype'i vähemusosaluse müük internetioksjonifirmale eBay. Praegu on investeerimisfirma omanikud 25-protsendilise osalusega Toivo Annus, Ahti Heinla ja Priit Kasesalu ning 12,5 protsendiga Annika Tallinn ja Jaan Tallinn.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: