Lukas ei lähe Peterburi kultuurifoorumile

Tõnis Lukas.
Tõnis Lukas. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Kultuuriminister Tõnis Lukas lükkas tagasi Venemaa kultuuriministri kutse osaleda novembri keskel Peterburis toimuval rahvusvahelisel kultuurifoorumil, põhjendades seda oma hõivatusega.

"Kahjuks on Eesti kultuuriminister võtnud nendeks päevadeks juba teised kohustused ning ma pean kahetsusega teatama, et ta ei saa teie kutset vastu võtta," kirjutas ministeeriumi välissuhete osakonna nõunik Maimu Sibrits Peterburi VIII rahvusvahelise kultuurifoorumi korraldajale.

Vene kultuuriministeeriumi kutses Lukasele rõhutatakse, et tänavu 14. - 16. novembrini toimuv foorum on märgiline sündmus, mis toob kokku kultuuri- ja ühiskonnategelased, spetsialistid ja poliitkud ning äriringkondade esindajaid. Eelmisel aastal osales sellele 35 000 inimest, neist 2000 ametlikku esindajat sajast riigist ning foorumi avamisel osales ka president Vldaimir Putin. Foorumi raames saavad sellel osalejad näha parimaid näidendeid ja filme, galakontserte ning kohtumisi loojatega Venemaalt ja välisriikidest, lisati kutses.

Ministri nõunik Margus Kasterpalu ütles reedel ERR-ile, et Lukas osaleb 14. novembril Tallinnas Integratsiooni Sihasutuse korraldataval rahvusvahelisel keele-teemalisel konverentsil, kuhu tulevad eksperdid USA-st. Ühendkuningriigist, Saksamaalt, Kanadast ja veel mitmest muust riigist.  

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: