TTÜ komisjon ei leidnud tõendeid pettuse kohta

Tallinna Tehnikaülikool kinnitas, et vahearuande tulemuse järgi tuvastas uurimiskomisjon Ragnar Nurkse instituudi juhtumis tööajatabelite puudumise tõttu küll ülikoolireeglite rikkumisi, ent mitte süstemaatilist pettust, korruptsiooni, võltsimist ega soodustuskelmust, nagu väitis projektis tööd teinud vilepuhuja Keenan McBride.

Rikkumine toob ilmselt kaasa Euroopa Komisjoni auditi, projektirahade osalise tagasimaksmise ja süüdlaste karistamise.

Postimees kirjutas hiljuti, et instituudi teadlased esitasid Euroopa Komisjonile projektiraha saamiseks valeandmeid, võltsides töötundide arvu ning makstes töötasu inimestele, kes projektis ei osalenud. Pettusest teada saanud doktorant teavitas sellest juba mitu kuud tagasi rektor Jaak Aaviksood, aga rektor ei võtnud midagi ette.

Aaviksoo sõnul näitab sisejuurdluse vahearuanne, et ülikool pole täiesti süüta, aga praegu pole ka alust kedagi kuriteos kahtlustada. Ta eitas, et oleks ise juhtunu kohta valetanud või üritanud seda kinni mätsida.

Nädalavahetusel tegid TalTechi vilistlased ja professorid avaliku pöördumise, milles kutsusid Jaak Aaviksood üles ametist lahkuma. Sven Paulus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: