TTÜ ja Kanepi kool survestavad probleemide avalikustajaid

Tallinna Tehnikaülikooli Nurkes instituudis toimunud rikkumistest teavitanud Keegan McBride
Tallinna Tehnikaülikooli Nurkes instituudis toimunud rikkumistest teavitanud Keegan McBride Autor/allikas: Ragnar Nurkse instituut

Tallinna Tehnikaülikool ja Kanepi kool on asunud nendes valitsenud rikkumistest avalikkust teavitanud vihje-andjatele survet avaldama.

Tehnikaülikooli Ragnar Nurkse Instituudi euroraha-pettusest teada andnud Keegan McBride vahetas ülikooli sees töökohta, misjärel TTÜ rektoraadi büroo infoturbe-spetsialist käis uusi ülemusi McBride'i eest hoiatamas, kirjutab Postimeees.

Kanepi gümnaasiumi õpetaja, kes andis teada kooli direktori valest käitumisest, sai aga ehmatava teate andmekaitseinspektsioonilt, et tema suhtes on algatatud järelevalve-menetlus. Inspektsiooni poole oli pöördunud keegi nüüdseks lahkunud direktori lähikonnast, sest õpetaja, kes Postimeest teavitas, edastas ühtlasi osa õpilaste hindeid.

Andmekaitseinspektsiooni esindaja tõdes Postimehele, et Eestis on niinimetatud vilepuhumise reguleeriminie alles lapsekingades.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: