Nelja aastaga lahkus Tallinnast välismaale üle 21 000 inimese ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tallinn
Tallinn Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Statistikaameti andmetel lahkus aastatel 2015 kuni 2018 Tallinnast välisriikidesse elama 21 185 inimest. Ameti hinnangul võib tegu olla suure probleemiga, sest tuhanded lahkujad tähendavad Eestis sündimata jäänud lapsi, täitmata töökohti ja asutamata ettevõtteid.

Oleme harjunud mõtlema pealinnast kui tõmbekeskusest, kuid vaadates Tallinnas elavate inimeste liikumist aga teise mätta otsast, on see ühtlasi suurima väljarändajate arvuga Eesti omavalitsus, teatas statistikaamet oma blogis.

Viimase nelja aastaga on Tallinnast välismaale lahkunud 21 185 inimest, mis on tunduvalt rohkem kui selle aasta algul oli elanikke Pirita linnaosas. Kogu Eesti välisrändest moodustavad pealinnast lahkuvad inimesed 44 protsenti, märgiti blogis.

Mullu oli pealinnast välismaale lahkujate arv 4585. Tartu maakonnast lahkus mõnda välisriiki elama 1188, Ida-Virumaal 1002 ja Harjumaalt (ilma Tallinnata) 888 inimest.

Väljaränne välismaale 2018. aastal Autor/allikas: Statistikaamet

Väljarändajate arv pealinnast oli mullu suurem kui surmade arv Tallinnas (4474). Väljarändajatest oli 2571 meest ja 2041 naist.

Eestist lahkuvad pigem noored inimesed: kõige suurem hulk väljarändajaid on 20–39-aastased. "Iga lahkuja mõjutab seega tööjõuliste inimeste arvu ja leibkondade toimetulekut. See võib tähendada Eestis sündimata jäänud lapsi, täitmata töökohti ja asutamata ettevõtteid," märgiti blogis.

Blogipostituse autorid (Mihkel Servinski, Maali Käbin, Kati Coleman, Nele Saarelaid) märkisid, et kuigi Eesti ei peaks nende hinnangul kunagi muutuma suletud riigiks, siis Tallinnast välismaale suundujaid on märkimisväärselt palju.

"Tallinna linnajuhid ja ehk meie kõik peaksime sellele tõsiselt mõtlema. Peale talentide koju kutsumise tuleks rohkem tähelepanu pöörata ka inimeste kodushoidmisele ja neile siin arenguvõimaluste loomisele," kirjutasid autorid.

Väljarände vähendamine on üks sekkumiskoht, mis aitaks Eesti tulevikuväljavaateid parandada ja sotsiaalseid probleeme kontrolli all hoida, märgiti blogis.

Tallinnas on kodu 33 protsendil Eesti elanikest.

Tallinna elanike väljaränne välismaale 2015-2018 Autor/allikas: Statistikaamet

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: