USA kaalub meedia andmetel küberrünnakut Iraani vastu

Droonirünnakus kahjustatud Saudi Aramco Kuiraisi õliväli Saudi Araabias.
Droonirünnakus kahjustatud Saudi Aramco Kuiraisi õliväli Saudi Araabias. Autor/allikas: SCANPIX / AP

Meedia andmetel kaalub USA valitsus muu hulgas küberrünnakut Iraani vastu. Telekanali NBC andmetel on variantideks ka Iraani naftavarude ründamine või otserünnak revolutsioonikaardi vastu.

Meedia andmetel sõidab USA väliminister Mike Pompeo Saudi Araabiasse arutama just teemat, kuidas Ühendriigid peaksid rünnakutele reageerima.

Saudi Araabia naftataristut laupäeval tabanud rünnakut analüüsinud Ühendriigid on jõudnud järelduseni, et rünnak tuli Iraani pinnalt ning käiku läksid ka tiibraketid, ütles anonüümsust palunud USA ametnik teisipäeval.

Uudisteagentuuriga AFP vestelnud ametniku sõnul paneb USA rünnaku kohta kogutud andmed kokku ning esitab need rahvusvahelisele kogukonnale järgmisel nädalal ÜRO peaassambleel.

Agentuuri ajakirjanik küsis ametnikult, kas Washington on kindel, et raketid tulistati Iraani pinnalt. Ametnik vastas: "Jah."

USA luureametid suudavad rakettide tulistamiskoha kindlaks teha, rõhutas ta.

Laupäeval tabas rünnak kahte Saudi Araabia idaosas asuvat Saudi naftarajatist: maailma suurimat naftatöötlustehast Abqaiqi ning Khuraisi naftavälja. Rünnaku järel tõusis järsult toornafta hind, kuid see on hakanud taastuma rünnakueelsele tasemele.

Rünnaku eest võtsid vastutuse Iraaniga liidus huthi mässulised, kes tegutsevad Jeemenis, kuid Saudi Araabia süüdistab Iraani ning Teherani tõi võimaliku süüdlasena välja ka USA president Donald Trump.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: