Pentagon saadab saudide palvel täiendavad jõud Pärsia lahe piirkonda

USA kaitseminister Mark Esper ütles reedel, et Pentagon saadab Saudi Araabia ja Araabia Ühendemiraatide palvel täiendavad jõud Pärsia lahe piirkonda.

"Hoidmaks ära edasist eskaleerumist, palus Saudi Araabia rahvusvahelist toetust aitamaks kaitsta kuningriigi eluliselt tähtsat taristut. Araabia Ühendemiraadid palusid samuti abi," ütles Esper.

"Vastuseks kuningriigi (Saudi Araabia) palvele kiitis president (Donald Trump) heaks USA vägede lähetuse, mis on oma olemuselt kaitseiseloomuga ning peamiselt keskendunud õhu- ja raketikaitsele."

USA staabiülemate ühendkomitee esimees Joe Dunford märkis omakorda, et täiendavate jõudude suurust ja varustust ei ole veel otsustatud, kuid tegemist on osaga "mõõdukast lähetusest" regiooni.

Saudi Araabia ja Araabia Ühendemiraatide palve järgnes eelmisel nädalavahetusel aset leidnud rünnakutele saudide naftataristu vastu, milles Washington süüdistab Iraani.

Naftahinnad langesid

New Yorgi ja Londoni naftahinnad langesid reedel.

Toornaftatehingute hind New Yorgi börsil langes 4 senti, jäädes pidama tasemel 58,09 USA dollarit barrelist.

Londoni Põhjamere brendi hind odavnes 12 senti, sulgudes tasemel 64,28 dollarit barrelist.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: