Iraani president ja välisminister said USA viisad

Iraan president Hassan Rouhani (vasakul) ja välisminister Mohammad Javad Zarif.
Iraan president Hassan Rouhani (vasakul) ja välisminister Mohammad Javad Zarif. Autor/allikas: AP/Scanpix

Iraani president ja välisminister said USA viisad osalemiseks ÜRO Peaassambleel New Yorgis, teatasid neljapäeval Iraani võimuesindajad.

Iraani välisminister Mohammad Javad Zarif hoiatas neljapäeval eetrisse läinud usutluses, et USA või Saudi Araabia sõjaline rünnak vallandab üleüldise sõja.

Washington ja tema Pärsia lahe liitlased süüdistavad Iraani seotuses laupäevaste rünnakutega Saudi naftarajatistele.

Iraani riigimeedia kurtis veel kolmapäeval, et Iraani president Hassan Rouhani ja tema delegatsioon ei pruugi osaleda järgmisel nädalal toimuval ÜRO Peaassamblee liidrite debatil New Yorgis, kuna USA pole väljastanud neile viisasid.

"Rouhani ja tema delegatsioon pidid sõitma Ühendriikidesse esmaspäeval, kuid see tundub nüüd viisade puudumise tõttu ebatõenäolisena," kirjutas riiklik uudisteagentuur IRNA.

"Iraani puudumine näitab, et vastupidiselt endale ÜRO ja rahvusvahelistele organisatsioonide ees kokkulepete raames võetud kohustustele, pole USA jaoks diplomaatia mitte midagi väärt," teatas IRNA.

ÜRO Peaassamblee liidrite debatt peaks algama teisipäeval.

Võõrustajana peab USA väljastama viisad diplomaatidele ÜRO peakorteri külastamiseks New Yorgis.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: