Iraani president: võõrväed hoidku Pärsia lahest eemale

Foto: Iranian Presidency/AFP/Scanpix

Iraani president Hassan Rouhani hoiatas pühapäeval, et võõrriikide sõjaväelased peavad Pärsia lahe piirkonnast eemale hoidma.

USA teatas laupäeval, et saadab Saudi Araabia ja Araabia Ühendemiraatide palvel Pärsia lahe piirkonda täiendavad jõud. Saudi Araabia ja Araabia Ühendemiraadid palusid USA täiendavaid jõude seoses eelmisel nädalavahetusel aset leidnud rünnakutega saudide naftataristu vastu, milles Washington süüdistab Iraani.

Rouhani kõneles 1980.-1988. aasta Iraani-Iraagi sõja alguse aastapäeval, öeldes, et välisriikide väed on alati toonud kaasa häda, vahendas BBC.

"Võõrväed võivad tekitada probleeme ja ebakindlust meie inimestes ja regioonis," rääkis Rohuani televisioonis üle kantud kõnes.

Tema sõnul on varasemad võõrvägede paigutamised piirkonda olnud katastroof. Ta käskis võõrvägedel eemale hoida.

"Kui nad on siirad, siis nad ei peaks muutma meie regiooni võidurelvastumise kohaks. Mida kaugemale te end meie regioonist ja rahvast hoiate, seda turvalisem," rääkis president.

Rouhani ütles ka, et Iraan esitab lähipäevil ÜRO-le Pärsia lahe uue rahualgatuse.

Sel aastal on USA ja Iraani pinged süvenenud. Eelmisel aastal viis USA president Donald Trump oma riigi välja tuumaleppest, mille eesmärk oli piirata Iraani tuumategevust.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: