Tallinnas sündisid septembris kahed kolmikud ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Pelgulinna sünnitusmaja sünnitustuba
Pelgulinna sünnitusmaja sünnitustuba Autor/allikas: Pelgulinna sünnitusmaja

Seekordne september oli Pelgulinna sünnitusmajas mitmikuterohke kuu, kui ilmale aidati rekordiliselt kümme paari kaksikuid ja ühed kolmikud. Samuti sündisid septembris kolmikud Ida-Tallinna keskhaiglas.

Kolmikuid sünnib Eestis harva. Pelgulinna sünnitusmaja vastsündinute osakonna juhataja dr Pille Saik ütles, et kuigi mitmike sünd on mitmekordne rõõm, on see paraku alati seotud ka kõrgendatud riskiga nii naise kui oodatavate laste jaoks.

"Mitmikute sünd ei ole päris igapäevane ja tavaline ning nõuab juba raseduse ajal tähelepanelikumat jälgimist. Tihti sünnivad kaksikud ja kolmikud enneaegsetena koos enneaegsusest tingitud erinevate terviseprobleemidega: neil on rohkem sünnijärgselt esinevaid hingamishäireid, enneaegsusega seotud kollasust ning toitmisprobleeme," selgitas dr Saik võimalikke riske.

Septembris sündis Pelgulinna sünnitusmajas kokku 306 last, kellest 160 olid poisid ja 146 tüdrukud. Kümnest kaksikutepaarist sündisid neljal juhul kaksikõed, ühel juhul kaksikvennad ning viie paari puhul oli tegemist kaksikõe ja -vennaga. Kolmikutest kaks olid tüdrukud ja üks oli poiss. Ka septembri alguses Ida-Tallinna keskhaiglas sündinud kolmikutest kaks olid tüdrukud ja üks poiss.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: