Peaprokurör soovitab põhiseadust tutvustada näidendi, koomiksi või mõminaräpiga ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Mõminaräppar Nublu.
Mõminaräppar Nublu. Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Riigi peaprokurör Lavly Perling pakkus põhiseaduse 100. aastapäeva tähistamiseks välja idee, et seda võiks teha ka näidendi või populaarsete telesarjadega. Nooremale publikule soovitab ta põhiseadust tutvustada koomiksi või mõminaräppari abiga.

"Prokuratuur teeb ettepaneku, et põhiseaduse tutvustamiseks võiks läbi viia loenguid või arutelusid, kus erinevate organisatsioonide esindajad käsitlevad põhiseadust enda tegevusvaldkonnast lähtudes. Prokuröride seast tuli ka ettepanekuid, et laiema publikuni jõudmiseks võiks paluda mõnel Eesti autoril luua põhiseaduse kohta näidend või luuletus või leida võimalus vaadatuimatesse telesarjadesse põhiseaduses sätestatut põimida. Noorema põlvkonnani jõuab ehk edukamalt koomiksi, mõminaräppari loo või youtuber'i kajastuste kaudu," kirjutas peaprokurör Perling justiitsminister Raivo Aegile saadetud kirjas.

Lisaks soovitab Perling põhiseadust tutvustada seinakalendril ja teistel klassikalistel kandjatel. Peaprokurör lubab ka prokuratuuri aastaraamatus siduda vähemalt ühe artikli põhiseadusega ning aidata XXXVI Eesti õigusteadlaste päevi korraldada.

Perling selgitab, et hea on fookusse võtta põhiseadusele selle 100. aastapäeval suurema tähelepanu pööramine, püüd nooremat põlvkonda kõnetada ning kõigile meelde tuletada, et ühe põhiseadusliku õigusega kaasneb teise kohustus ja vastupidi.

"Prokuratuur on sageli seotud põhiseaduslike riivetega ja me toetame tegevusi, millega kasvab inimeste õigusteadvus selles vallas, millal siis ikkagi võib põhiõigusi riivata ja kuidas ning miks seda riigi õiguskaitseasutused teevad ikka proportsionaalselt ja teiste inimeste kaitseks," märkis Perling.

Justiitsministeerium soovib tähistada 2020. aastat põhiseaduse aastana ning tutvustada ühiskonnale tavapärasest põhjalikumalt ja mitmekülgsemalt inimeste põhiõigusi. Justiitsministeerium saatis riigiasutustele, haridusasutustele, vabaühendustele ning teistele organisatsioonidele üleskutse kaasa mõelda ja pakkuda ideid, milliste tegevustega oleks võimalik väärikalt tähistada põhiseaduse 100. aastapäeva.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: