Galerii: Ratas tervitas Stenbocki majas Saksa kaitseministrit Kramp-Karrenbauerit

{{1570773060000 | amCalendar}}

Reede hommikul Tallinnas Stenbocki majas Saksamaa kaitseministri Annegret Kramp-Karrenbaueriga kohtunud peaminister Jüri Ratas tunnustas Saksamaa suurt panust Balti regiooni turvalisuse tagamisel.

"Eestit ja Saksamaad seovad tugevad ajaloolised sidemed ning väga tihe koostöö tänapäeval. Oleme mõlemad pühendunud liitlased nii NATO-s kui ka Euroopa Liidus ja peame tähtsaks mõlema organisatsiooni tulevikku," ütles Ratas. "Partneritena soovime mõlemad, et meie tuleviku Euroopa oleks turvaline ja siin oleks hea elada."

Ratas ja Kramp-Karrenbauer rääkisid veel kahe riigi majanduskoostööst, kus suurim arengupotentsiaal on idufirmade koostööl ja innovatsioonil. "Oleme kindlasti huvitatud Saksamaa kogemusest kõrgtehnoloogia valdkonnas ja innovaatilises teadus- arendustegevuses," kinnitas peaminister.

Veel puudutasid Ratas ja Kramp-Karrenbauer Eesti tulevast rolli ÜRO julgeolekunõukogu mittealalise liikmena, kliimaküsimusi ning Saksamaa eesistumist Euroopa Liidu Nõukogus tuleva aasta teises pooles.

Neljapäeva pärastlõunal Eestisse saabunud Kramp-Karrenbauer kohtus õhtul kaitseminister Jüri Luigega.

Kramp-Karrenbauer (57) valiti eelmise aasta 7. detsembril Angela Merkeli asemel Saksamaa valitsuspartei Kristlik-Demokraatliku Liidu (CDU) esimeheks ning tänavu 17. juulist sai ta Saksamaa kaitseministriks, kui sellelt kohalt lahkus Euroopa Komisjoni järgmiseks presidendiks esitatud Ursula von der Leyen.

Kramp-Karrenbauer oli varasemalt CDU peasekretär ning aastatel 2011 - 2018 Saarimaa peaminister.

Teda peetakse võimalikuks Merkeli järglaseks Saksa valitsuse eesotsas, kui Merkel, kes on teatanud, et ta enam uuesti ei kandideeri, võimult lahkub.

 

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: