Luik kohtus visiidile saabunud Saksamaa kaitseministriga

Annegret Kramp-Karrenbauer ja Jüri Luik 10. oktoobril Tallinnas.
Annegret Kramp-Karrenbauer ja Jüri Luik 10. oktoobril Tallinnas. Autor/allikas: Kaitseministeerium

Neljapäeva õhtul kohtus kaitseminister Jüri Luik Tallinnas oma Saksamaa kolleegi Annegret Kramp-Karrenbaueriga.

Luige sõnul hindab Eesti kõrgelt Saksamaa toetust Läänemere piirkonna kaitse- ja heidutushoiaku tugevdamisele, märkis kaitseministeerium pressiteates.

"Saksamaa pühendumus Balti õhuturbemissiooni ja NATO liitlasvägede kohaloleku tagamisse on märkimisväärne," lausus Luik.

Kaitseministrid arutasid rahvusvahelist julgeolekupoliitilist olukorda ja kahepoolset koostööd. Vahetati mõtteid ka Põhjadiviisi staabi, õhukaitse, koormajagamise, Euroopa Liidu kaitseinitsiatiivide ja küberkaitsekoostöö teemadel. Saksamaa tutvustas ka oma tulevase EL Nõukogu eesistumise prioriteete.

"Eesti peab Saksamaad oluliseks strateegiliseks liitlaseks. Kavatseme lisaks käimasolevale koostööle lähiajal alustada tihedamat koostööd ka küberkaitsealaste võimete arendamises," sõnas kaitseminister Luik.

Luik tänas Kramp-Karrenbauerit hea koostöö eest missiooni Resolute Support raames, kus Eesti kaitseväelased teenivad Afganistani põhjaosas Saksa piirkondliku staabi alluvuses.

Eestil on Saksamaaga teinud pikaaegselt kaitsealast koostööd, mitmed meie kaitseväelased on Saksamaal õppinud, Saksamaa üksused osalevad Eestis kevadistel suurõppustel.

Saksamaa on paljukordne NATO Balti õhuturbemissiooni panustaja.

Samuti panustab Saksamaa Tallinnas asuva NATO staabielemendi ja NATO küberkaitsekoostöö keskuse töösse ning on olnud üks aktiivsemaid Tartus asuva Balti kaitsekolledži toetajaid.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: