Rahva Ühtsuse Erakond loobub erakonna vormist

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Kristiina Ojuland Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Rahva Ühtsuse Erakonna (RÜE) juhatus teeb üldkoosolekule ettepaneku reorganiseerida erakond poliitiliseks mittetulundusühinguks, kuivõrd juhatuse hinnangul on mitmed viis aastat tagasi seatud olulised eesmärgid ellu viidud.

"Meie eesmärk oli tuua valitsemise filosoofiasse ja -kultuuri hoiak, mille kohaselt ei valitseta riiki poliitikute jaoks, vaid riiki peetakse kodanike jaoks," ütles erakonna teatel selle asutajaliige Arnold Persitski.

Parlamendivälise erakonnana peab RÜE suurimaks saavutuseks seda, et 2015-2016 aastal kogusid erakonna aktivistid koostöös Sihtasutusega Euroopa Rahvusrinne üle Eesti rohkem kui 19 000 allkirja massiimigratsiooni tõkestamiseks.

"Otsustasime jätkata erakondadeülese rahvaliikumisena, et kaitsta eestlust, meie keelt ja kultuuri  ja seista Eesti majanduslike  huvide eest kliimahüsteeria vastu ning hoida ära illegaalsete immigrantide ning Euroopa Liidu poolt pealesurutavate "põgenike" kohustuslik vastuvõtmine," teatas RÜE esmaspäeval.

RÜE alustas tegevust novembris 2014. Pikka aega oli erakonna juht ja kõige tuntum liige Kristiina Ojuland.

Praegu on erakonnal 505 liiget, mis on viie võrra enam kui erakonnalt nõutav liikmete arvu alampiir.

2019. aasta algusest on RÜE tulud 741 eurot, sellest annetused 517 ja liikmemaksud 11 liikmelt 224 eurot.

Allikas: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: