Tallinn pöördus TLT tegevuse selgitamiseks politseisse

{{1571308680000 | amCalendar}}
Tallinna linnatranspordi AS-i kontor ja bussipark
Tallinna linnatranspordi AS-i kontor ja bussipark Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Tallinna Linnatranspordi AS-i (TLT) nõukogu esimees Kalle Klandorf pöördus politsei poole, et saada selgust, kas TLT sisejuurdluse käigus välja tulnud probleemid võivad osutada õigusrikkumistele.

"TLT-s on viimase aasta jooksul rakendatud mitmeid muudatusi alates hangetest kuni dokumendisüsteemideni, et korruptsiooniriski vähendada. Paraku näitas TLT sisekontrolöri aruanne, et vaatamata uuendustele ei ole kõik tehingud ja laoarvestus siiski läbipaistvad ning on ruumi kahtlustele, mille kontrollimise pädevust ei ole TLT-s ega Tallinna linnavalitsuses," ütles TLT nõukogu esimees Kalle Klandorf linnavalitsuse teatel.

Nõukogu esimees on sisejuurdluse tulemusi arutanud juhatuse esimehe Deniss Boroditšiga. Edasised otsused sõltuvad linnavalitsuse teatel politsei hinnangust sisejuurdluse tulemustele.

TLT juhatuse esimees Deniss Boroditš rõhutas, et TLT-s ei ole kohta korruptsioonile. "Kuna meil on väga halb kogemus ja me ei taha, et korruptsioonijuhtumid TLT-s kunagi korduksid, toetame seda, et politsei oma hinnangu annaks," ütles Boroditš.

Boroditši sõnul on viimase aasta korruptsiooniennetuse meetmed andnud juba ka positiivset majanduslikku mõju. "Näiteks on linnatranspordi varuosade kulu süsteemi läbipaistvamaks muutmise järel vähenenud sama töö mahu juures kolmandiku võrra. Nende eesmärkide saavutamiseks oleme uuendanud TLT personali, teeme koostööd õiguskaitseorganitega ja kahtluse korral esitame kuriteoteate. Näiteks möödunud aasta augustis esitasime kuriteoteate endise haldusdirektori Toivo Moorasti suhtes, mille järel alustati ka kriminaalmenetlust," ütles Boroditš.

TLT esitas oktoobris endistele töötajatele, kelle osas käib kriminaalmenetlus, tsiviilhagi summas 1,9 miljonit eurot.

Boroditš selgitas ERR-ile, et nõue on suunatud eelmise aasta kevadel palju tähelepanu saanud TLT endise töötaja Jaanus Vingi ja tema kaasosaliste vastu.

Klandorf tõi välja, et korruptsiooniennetuseks on kavas hakata linnaettevõtteid tsentraalselt auditeerima.

"Tallinna linna organisatsioonis kehtib korruptsioonile nulltolerants. Meilt oodatakse ausust ja läbipaistvust ja reageerime vähimagi korruptsioonikahtluse puhul väga tõsiselt, pöördudes kohe politsei poole," sõnas Klandorf.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: