Reinsalu uuele eelarvevolinikule: põlevkivienergeetika vajab erandit

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Johannes Hahn. Autor/allikas: SCANPIX / EPA

Välisminister Urmas Reinsalu kohtus Brüsselis Euroopa Komisjoni laienemisvoliniku ja tulevase eelarvevoliniku Johannes Hahniga, kellele edastas seisukoha, et Eesti põlevkivienergeetika vajaks sarnaselt kivisöele üleminekuerandit.

Reinsalu rõhutas Eesti välisministeeriumi teatel, et Eesti  konkurentsivõime säilimiseks kliimaneutraalsuse kontekstis on Euroopa Liidu eelarves vajalik leida vahendid Eesti ülemineku toetamiseks. Samuti tuleks Eesti eripära silmas pidades saavutada ülemineku erand põlevkivile sarnaselt kivisöele.

Reinsalu arutas Hahniga ka Euroopa Liidu laienemist ja hindas halvaks, et ülemkogul kukkus läbi komisjoni ettepanek alustada liitumiskõnelusi Põhja-Makedoonia ja Albaaniaga.

!Euroopa Liidu laienemine on üks EL-i võtmepoliitikaid, värske otsustamatuse valguses ootame uuelt komisjonilt jätkuvalt tugevat toetust EL laienemispoliitikale," ütles välisminister.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: