Ratas sõidab USA-sse visiidile

{{1571655060000 | amCalendar}}
Jüri Ratas kohtus Euroopa Ülemkogu tulevase eesistuja Charles Micheliga.
Jüri Ratas kohtus Euroopa Ülemkogu tulevase eesistuja Charles Micheliga. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Peaminister Jüri Ratas teeb järgmisel nädalal visiidi Ameerika Ühendriikidesse, kus kohtub kaubandusminister Wilbur Rossi ja aserahandusminister Justin Muzinichiga.

Ratase visiit New Yorki ja Washingtoni on plaanitud esmaspäevast reedeni. Riigikantseleist öeldi ERR-ile, et peaministri päevakavas on kinnitatud kohtumised kaubandusminister Wilbur Rossi ja aserahandusminister Justin Muzinichiga.

"Peaminister arutab USA administratsiooni ja kaubanduskodadega, kuidas tihendada kahe riigi vahelisi majandussuhteid, tugevdada Atlandi-üleseid suhteid, sh läbi Kolme mere algatuse," öeldi riigikantseleist ERR-ile.

Samuti kohtub Ratas pankadega, et arutada koostööd finantssektoris. Plaanis on külastada senatit ning pidada ettekanne American Enterprise Institute mõttekojas.

Peaministrit saadab visiidil äridelegatsioon, kellest suurema osa moodustavad Eesti IT-ettevõtjad. Lisaks äridelegatsioonile on visiidil ka haridus- ja teadusminister Mailis Reps. Repsil ja Ratasel on plaanitud ühine kohtumine näiteks Ameerika Teaduste Akadeemia presidendi Marcia McNuttiga.

New Yorgis kohtuvad peaminister Ratas ja haridusminister Reps ka ÜRO peasekretäri Antonio Guterresiga.

Toimetaja: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: