Boroditš: politsei ei algata TLT info põhjal menetlust

{{1571819940000 | amCalendar}}
TLT värske juht Deniss Boroditš
TLT värske juht Deniss Boroditš Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Politsei ei näinud põhjust Tallinna Linnatranspordi AS-i (TLT) esitatud materjalide põhjal kriminaalmenetluse algatamiseks.

"Eile tuli otsus, et politsei ei algata kriminaalmenetlust esitatud avalduse põhjal," teatas TLT juhatuse esimees Deniss Boroditš kolmapäeval sotsiaalmeedias. "Siin ka objektiivne lõpp spekulatsioonidele!"

Ilmselt on tegu busside varuosade ostmise senise korralduse küsimusega.

Keskkriminaalpolitsei (KKP) saatis kuriteoteate siiski edasi rahandusministeeriumile võimaliku väärteomenetluse käivitamiseks.

"Avalduses kirjeldatud asjaolud viitavad riigihangete seaduse nõuete rikkumisele, milles sätestatud väärtegude menetluspädevus on rahandusminsiteeriumil," ütles KKP pressiesindaja Barbara Lichtfeldt BNS-ile.

Tallinna Linnatranspordi AS-i nõukogu esimees abilinnapea Kalle Klandorf pöördus oktoobri keskel politsei poole, et saada selgust, kas sisejuurdluse käigus välja tulnud probleemid võivad osutada õigusrikkumistele.

"TLT-s on viimase aasta jooksul rakendatud mitmeid muudatusi alates hangetest kuni dokumendisüsteemideni, et korruptsiooniriski vähendada. Paraku näitas TLT sisekontrolöri aruanne, et vaatamata uuendustele ei ole kõik tehingud ja laoarvestus siiski läbipaistvad ning on ruumi kahtlustele, mille kontrollimise pädevust ei ole TLT-s ega Tallinna linnavalitsuses," ütles Klandorf linnavalitsuse teatel.

"Kuna meil on väga halb kogemus ja me ei taha, et korruptsioonijuhtumid TLT-s kunagi korduksid, toetame seda, et politsei oma hinnangu annaks," ütles Boroditš varem.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: