Politsei kahtlustab Hiiumaal suurt metsavargust ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Politsei kahtlustab, et Hiiumaal Luidja ja Paope küla vahele jääval alal on võltsitud allkirja alusel raiutud maha enam kui 100 000 euro väärtuses metsa. Kohalik kogukond on juhtunust väga häiritud.

Tänavu sügisel hakati Hiiumaal 94-aastase Rootsis elava vanaproua metsas raiuma. Töid jõuti teha mitu nädalat enne, kui tekkis kahtlus, et raieloa aluseks olev volikiri võib olla võltsitud, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kinnistul on raiutud 3400 tihumeetrit puitu. Kahju suurus on üle 100 000 euro.

"Nädala alguses sai politsei teate, et Hiiumaal on omaniku teadmata ja ilmselt allkirja võltsides läbi mitme ettevõtte omandatud välismaal elava 94-aastasele naisterahvale kuuluva metsa raieõigus. Oleme alustanud kriminaalmenetluse antud kriminaalasjas võltsimise paragrahviga. Asjaolude selgitamisel täpsustuvad kahtlustused," selgitas Kärdla politseijaoskonna juht Moonika Raudsepp.

Tegemist ei ole ainult majandusliku kahjuga. Kohalikud on juhtunust šokeeritud. Keegi ei uskunud, et Hiiumaal saab sellises mahus metsa pihta panna. See oli olnud piirkonna üks kaunemaid kohti.

"See oli kõige ilusam mets seal. Minu enda isiklik lapsepõlvemets ja ka kõikide teiste naabrite. Midagi muud ei oskagi öelda, et Paope küla kõige kaunim mets oli," rääkis Rainer Jancis.

Politsei kinnitusel ei ole kedagi kahtlustatavana veel kinni peetud. Täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: