Raamatukogudes üle Eesti anti eakatele küberturvalisuse kohta teavet

Foto: ERR

Eesti raamatukoguhoidjate ühing korraldas koos riigi infosüsteemi ametiga ligi 90 raamatukogus üle Eesti nõuandepäeva "IT-vaatlik", kus vanemaealised said küberturvalisuse küsimustes raamatukogudest nõu küsida. Raamatukogu-töötajatele ei ole kübernõustamine võõras, sest avalike internetipunktide kasutajad vajavad sageli abi.

Nõuandepäeva eesmärk oli parandada eeskätt eakamate kasutajate küberhügieeni. Tugev parool, õiged turvasätted ja tarkvara värskendamine aitavad hoida kurikaelad oma internetielust eemal.

Kui kolmapäeval oli fookuses küberturvalisus, siis nõu, mida raamatukogutöötajatel tuleb enamasti avaliku internetipunkti kasutajale anda on proosalisem.

"Peamiselt ei mäletata kodulehtedele mineku aadresse ehk siis kui tahetakse panka minna või gmaili või hotmaili. Kui me siis aitame inimesele selle kodulehe ette, siis osatakse juba edasi toimetada," ütles Lääne maakonna keskraamatukogu direktor Ilme Sepp.

Küberhügieeni näpunäidetega tutvumiseks on olemas ka iehekülg www.itvaatlik.ee internetis.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: