Itaalia kiitis heaks 400 miljoni euro suuruse laenu Alitaliale

Itaalia valitsus kiitis esmaspäeval heaks 400 miljoni euro suuruse laenu lennukompaniile Alitalia, et hoida seda tegutsemas maini, otsides samas võimalusi kahjumit tootva firma päästmiseks.

Valitsus ütles avalduses, et laenuga rakendatakse pakilisi meetmeid tagamaks Alitalia tegevuse jätkumine 31. maini.

Valitsus andis Alitaliale juba 2017. aastal 900 miljonit eurot laenu, kuid lennufirma jätkab raha põletamist. Potentsiaalsete ostjate konsortsium ei suutnud esitada eelmisel nädalal pakkumist enne tähtaja möödumist.

Euroopa Komisjon on algatanud uurimise, kas 2017. aasta laenu saab pidada riigiabiks. Selline toetus on keelatud takistamaks ebaõiglast konkurentsi.

Kuna Alitalial ei ole silmapiiril selget plaani, on ametiühingud kutsunud korraldama 13. detsembril streigi, kartes ümberstruktureerimist töökohtade kadumisega või pankrotti.

Eelmisel nädalal ütles Itaalia majandusminister Stefano Patuanelli, et ühtegi "ärilahendust" kompanii päästmiseks ei ole silmapiiril. Ta ei ole välistanud võimalust, et kompanii riigistatakse.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: