Coop Panga aktsia langes esimesel kauplemispäeval pea viis protsenti ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1575988980000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi /ERR

Coop Panga aktsia sulgus esimesel kauplemispäeval 1,095 eurol, võrreldes algse 1,15-eurose IPO hinnaga on aktsia hinnalangus 4,8 protsenti.

Kokku sooritati Coop Panga aktsiaga esimesel kauplemispäeval 651 tehingut, mille kogukäive oli 592 100 eurot. Ühtlasi oli tegu suurima päevakäibega väärtpaberiga Tallinna börsil.

Kui aktsiate noteerimise käigus said investorid aktsiad kätte 1,15 euroga, siis esimesel kauplemispäeval toimusid tehingud börsil vahemikus 1 kuni 1,1 eurot.

Aktsiate pakkumist korraldada aidanud LHV hinnangul oli nii suur hommikune kukkumine pisut üllatav.

"Hinnalangus oli natukene ootamatu. Oleks oodanud natukene kõrgemat avanemishinda. Aga kuna väga palju märkijaid oli, siis spekulatiivsem seltskond sellest on väljumas," rääkis "Aktuaalsele kaamerale" LHV maaklertegevuse juht Sander Pikkel.

See oli seotud sellega, et aktsiaid märgiti vähem kui aktsiaid emissioonis pakuti ja kogunõudlus rahuldati.

Esimese päeva kauplemismaht oli Superia juhtivpartneri Henrik Igasta hinnangul asjaolusid arvestedes positiivne ja väga rahulik. Omanikku vahetas alla kahe protsendi märgitud aktsiatest, kuid avapäevadel ei ole tavapäratu, et käive ületab kümnendikku emissiooni mahust.

"Kõiki arvestades, ma arvan väga hästi. Ma ei ole veel näinud ühtegi alamärgitud tehingut, mis oleks järelturul üles kaubelnud, nii et selles mõttes esimese päeva kohta väga hea. Kuigi jah, päeva algus oli selgelt närviline. Siin oli inimesi, kes tahtsid kõigest väest välja saada, aga ma arvan, et see loob iseenesest täitsa hea vundamendi lähipäevadeks," kommenteeris Igasta.

Coop Panga aktsiate esmase avaliku pakkumise (IPO) käigus märkisid ligi 11 000 investorit pea 33 miljonit aktsiat. Märkimistulemuseks kujunes seejuures 71 protsenti esialgu planeeritud maksimaalsest IPO mahust, milleks oli 46 miljonit aktsiat.

Coop Panga nõukogu kinnitas IPO mahuks 37,9 miljonit eurot ja aktsia hinnaks 1,15 eurot aktsia kohta.

Coop Pank emiteerib 27 miljonit uut aktsiat ning omakapital suureneb 31 miljoni euro võrra. Summat kasutatakse panga kasvustrateegia elluviimiseks.

Eesti kapitalil põhinev Coop Pank on üks viiest Eestis tegutsevast universaalpangast. Coop Pangal on 15 kontorit ja 28 pangapunkti üle Eesti. Pangal on 58 300 aktiivset igapäevapanganduse klienti.

Toimetaja: Huko Aaspõllu, Merili Nael

Allikas: ERR/BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: