Eesti Energia laenab 175 miljonit eurot investeeringuteks jaotusvõrku

Elektrikilp
Elektrikilp Autor/allikas: Priit Luts/ERR

Eesti Energia võtab Euroopa Investeerimispanga käest 175 miljonit eurot laenu investeeringuteks elektri jaotusvõrku. Laen on mõeldud muu hulgas elektriliinide parendusteks ja uute rajamisteks ning kaugloetavate arvestite paigaldamiseks.

Lisaks on laenuga kavas rahastada tänavavalgustuse ja elektriautode laadimispunktide investeeringuid.

Laenulepingu pikkus on kuni 20 aastat. Laenu intressimäära ettevõte oma teates ei avaldanud.

Euroopa Investeerimispangal on pikk ajalugu Eesti Energiaga, olles finantseerinud ettevõtet aastast 2004 enam kui 500 miljoni euro ulatuses. Uus leping puudutab jaotusvõrgu laiendamist ja selle parendusi aastatel 2019-2023.

"Nõudlus elektri järele kasvab üle kogu maailma, mis paneb võrgu raske surve alla. Meil on hea meel jätkata koostööd Eesti Energiaga, kellega me oleme ühiselt tegutsenud 2004. aastast saati, toetades tööhõivet ja energiajulgeolekut Eestis," kommenteeris Euroopa Investeerimispanga asepresident Alexander Stubb.

Projekti lõpuks saab ligi 4100 kilomeetrit elektriliine parendatud ja 1100 kilomeetrit liine lisatud.

Euroopa Investeerimispank (EIP) on pikaajalisi laene väljastav krediidiasutus, mis kuulub Euroopa Liidu liikmesriikidele.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: