Aasta viimane uuring: Reformi- ja Keskerakonna toetus on pisut langenud

Oli 5. aprill 2019, kui valimised võitnud Reformierakonna esimees Kaja Kallas sai Kadriorus presidendilt volitused uue valitsuse moodustamiseks. Neile mõlemile oli see lootusetu olukord, sest seekord ei andnud valimisvõit peaministriportfelli.
Oli 5. aprill 2019, kui valimised võitnud Reformierakonna esimees Kaja Kallas sai Kadriorus presidendilt volitused uue valitsuse moodustamiseks. Neile mõlemile oli see lootusetu olukord, sest seekord ei andnud valimisvõit peaministriportfelli. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Aasta viimane Ühiskonnauuringute Instituudi ja Norstati erakondade toetusuuring näitab Reformierakonnale ja Keskerakonnale väikest langust.

Reformierakonda toetab 33,9, Keskerakonda 22 ja Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda 14,6 protsenti valimisõiguslikest kodanikest. Viimased koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 25. novembrist 23. detsembrini ning kokku küsitleti 4000 valimisealist Eesti kodanikku.

Reformierakond jätkab liidrina, kuid on kahe nädalaga kaotanud 1,8 protsenti toetusest. Keskerakond on teisel kohal, kuid on viimase kolme nädalaga kaotanud 2,1 protsenti oma toetusest. Viimastel nädalatel madalaseisus olnud EKRE langus on samal ajal peatunud.

Esikolmikule järgnevad Sotsiaaldemokraatlik Erakond 10,7, Isamaa 6,5 ning Eesti 200 5,9 protsendiga.

Opositsiooni toetus ületab jätkuvalt koalitsiooni oma. Opositsioonierakondi toetab kokku 44,6 ja koalitsioonierakondi 43,1 protsenti küsitlusele vastanutest.

Tulemuste presenteerimisel on MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut ja uuringufirma Norstat Eesti AS keskendunud viimase nelja nädala koondtulemusele. See tähendab, et valimiks kujuneb vähemalt 4000 inimest ning statistiline viga on +/- 1,55 protsenti. Sellisel kujul erakondade toetusprotsentide arvutamine tasandab üksikutes küsitlustes esinevad kõikumised, mis tulevad nii suuremast statistilisest veast kui lühiajalise mõjuga sündmustest.

Allikas: BNS, ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: