Elurikkuse Erakond kogus 2991 eurot annetusi

Elurikkuse Erakond.
Elurikkuse Erakond. Autor/allikas: Olev Kenk/ERR

Esimesena esitas möödunud aasta neljanda kvartali rahastamise aruande Elurikkuse Erakond, kes kogus sel perioodil 2991 eurot annetusi.

Elurikkuse Erakonnale tegi rahalise annetuse 44 inimest. Suurima annetuse, 850 eurot (korra 500 ja korra 350 eurot) tegi merebioloog Helen Orav-Kotta, kes on ka erakonna liige.

Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjoni (ERJK) andmetel olid Elurikkuse Erakonna kulud neljandas kvartalis 136 eurot, mis olid kõik majandamiskulud.

2019. aastal olid Elurikkuse Erakonna tulud kokku 112 906 eurot ja kulud 121 620 eurot ehk erakonna tulem oli aastases arvestuses 8714 euroga miinuses.

531 liikmega Elurikkuse Erakond kogus eelmisel aastal toimunud riigikogu valimistel 1,2 protsenti toetust ja parlamenti ei pääsenud.

Erakond ei saa ka riigieelarvelist toetust, kuna seda hakatakse maksma neile parlamendist välja jäänud erakondadele, kes kogusid vähemalt kaks protsenti toetust.

Erakonnad peavad esitama tulude, kulude ja laekumiste kvartaliaruande kvartalile järgneva kuu 10. kuupäevaks.

Toimetaja: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: