"Osooni" video: Kose metsakoosolek

Kose metsakoosolek.
Kose metsakoosolek. Autor/allikas: ERR

Kaks nädalat tagasi toimus Kose kogukonna ja riigimetsa majandamise keskuse (RMK) esindajate vahel metsa ääres kõnekoosolek, kus arutleti ja vaieldi asulalähedaste metsade edasise majandustegevuse ja raievalikute üle. Koosolekut filmis "Osooni" saate meeskond.

Vaata metsakoosolekut täismahus:

Kokkuvõte koosolekust oli eetris esmaspäeva õhtul "Osooni" saates.

Vaidlused Kose ümbruse metsade majandamisest on kestnud rohkem kui kuu aega - kohalik kogukond ja riigimetsa majandamise keskus (RMK) ei ole suutnud leida kompromissi, kui palju võiks puid maha võtta Kose ja Ravila aleviku ning Vardja küla vahelistes metsades.

11. jaanuaril peeti metsaserval koosolekut, mille kutsus kokku RMK. RMK esindajad tegid ettepaneku minna koos metsa puid märgistama. Kohalikud aga soovisid selgitada oma soove. Raietööde vastu on kohalikud enda sõnul saanud kokku ligi 700 allkirja.

Kohalikud tegid ettepaneku võtta aeg maha ja hakata koos sõltumatute ekspertidega koostama uut metsamajandamise kava. RMK omalt poolt lubas kava ise koostada ning seda siis kohalikele tutvustada.

Kõiki rahuldavat lahendust koosolekul ei leitud.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: