Vana Baskini Teater kaalub rahastusest ilma jäämise tõttu kohtusse pöörduda

Vana Baskini Teatri lavastus
Vana Baskini Teatri lavastus "Hakkame seksima". Autor/allikas: Vana Baskini Teater

Vana Baskini Teater kaalub kultuuriministeeriumi vastu kohtusse pöördumist, sest teater jäi ilma soovitud 58 000 eurost etendusasutuste tegevustoetusest.

"Me praegusel hetkel uurime, millised on meie võimalused," ütles Vana Baskini Teater osanik ja juht Aarne Valmis ERR-ile. "Ega ma niisama seda kirjanduslikust huvist ei tee. Aga ma ei tahaks praegu sündmustest ette rutata."

Valmis lisas, et kohtusse pöördutakse vaid sel juhul, kui ta näeb võimalust kohtus ka võita. Selle jaoks on ettevõtte esindaja KL Consult Õigusbüroo kultuuriministrilt välja nõudnud dokumendid, mille alusel Vana Baskini Teatrile 58 000 eurot toetuseks ei antud.

Täpsemalt soovivad teatri juristid tutvuda etendusastutuste tegevustoetuste 2020 maksmise komisjoni koosoleku protokollide või muude dokumentidega.

Valmise sõnul on tegevustoetus teatrile oluline ja ilma selleta võidakse tegevus lõpetada.

Vana Baskini Teatrit on sõnades toetanud ka poliitikud, kelle toetus senini veel reaalse rahalise toetuseni jõudnud ei ole.

Vana Baskini Teater OÜ teenis 2018. aastal 222 000 euro suuruse käibe juures 68 000 eurot kasumit. Samas oli teatril varasematel aastatel kuhjunud kahjumeid sellisel määral, et omakapital oli ka 2018. aasta lõpus negatiivne.

Valmise sõnul oli 2018. aasta ülihea tulemuse taga näidendi "Kas hakkame seksima?" edu.

Kokku käis 2018. aastal Vana Baskini Teatri etendusi vaatamas umbes 20 000 inimest, rääkis Valmis. Tema sõnul jäi see number umbes samaks ka möödunud aastal kuid rahaliselt jäi ettevõte umbes nulli. Täpsed arvud ei ole veel koos, kuid peaksid lähikuudel selguma.

Toimetaja: Huko Aaspõllu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: