Šoti liider palus EL-il "tule põlema jätta", EL jättis

Foto: RUSSELL CHEYNE, REUTERS / Scanpix

Euroopa Liitu positiivselt suhtuva Šotimaa esimene minister Nicola Sturgeon palus reedel, kui oli viimane päev, millal Ühendkuningriik oli EL-i liige, EL-ilt positiivset märguannet, millele Euroopa Komisjoni hoonest ka vastati.

Sturgeon, kes on rõhutanud, et Ühendkuningriigi lahkumine Euroopa Liidust (Brexit) sillutab teed Šotimaa iseseisvusele, kutsus Euroopa Liitu jätma "tuli põlema". Aktsioonid "Jätke tuli põlema", millega Euroopa Liidu pooldajad väljendasid oma kahetsust Brexiti üle, toimusid reedel mitmel pool Šotimaal.

Euroopa Komisjoni peakorteris Brüsselis võttis keegi Sturgeoni palvet kuulda ning jättis seal reede õhtul ühe akna valgeks. Samuti kuvati Berlaymont'i hoone fassaadile tulikiri "Europe loves Scotland" (Euroopa armastab Šotimaad).

Brexiti referendumil 23. juunil 2016, kui brittidest ligi 52 protsenti hääletas Euroopa Liidust lahkumise poolt, toetas 62 protsenti šotlastest EL-i jäämist.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: