Johnson keeldus Šotimaa juhti Briti valitsuskabineti kohtumistele kutsumast

Šotimaa esimene minister Nicola Sturgeon.
Šotimaa esimene minister Nicola Sturgeon. Autor/allikas: SCANPIX / PA Wire / PA Images

Ühendkuningriigi peaminister Boris Johnson keeldus kutsumast valitsuskabineti kohtumistele Šotimaa esimest ministrit Nicola Sturgeonit, kuna ei soovi Šoti liidri mõjukuse kasvu.

"Ta (Johnson) ei soovi, et Sturgeoni nähtaks temaga samal poliitilisel tasemel seisvana," ütles juhtunust ajalehele Financial Times rääkinud anonüümne allikas.

Ettepaneku Sturgeoni kutsumiseks kabineti kohtumistele oli välja käinud kabinetiminister Michael Gove. Ta olevat lootnud, et Šotimaa Rahvuspartei (SNP) juhi kaasamisega kogu Ühendkuningriigi poliitikat mõjutavatele aruteludele aitaks ohjeldada üha kasvavat toetust Šotimaa iseseisvumisele.

Viimaste küsitluste järgi pooldab Šotimaa iseseisvust 54 protsenti sealsetest elanikest. Toetus iseseisvumisele on veelgi tõusnud, sest šotlastele tundub, et Šotimaa poolautonoomne valitsus sai koroonaviiruse kriisiga paremini hakkama kui Ühendkuningriigi valitsus.

Toimetaja: Brent Pere, Mait Ots

Allikas: Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: