Venemaa peatas viisavaba turismi ja tööviisade andmise hiinlastele

{{1580588400000 | amCalendar}}
Vene terviseametnikud kontrollivad piiril Hiinast saabuvaid inimesi.
Vene terviseametnikud kontrollivad piiril Hiinast saabuvaid inimesi. Autor/allikas: Svetlana Mayorova/TASS / Scanpix

Venemaa valitsuse käskis laupäeval peatada Hiina turistide viisavaba sisenemise, samuti peatati koroonaviiruse leviku tõttu tööviisade andmine hiinlastele.

 Valitsuse veebiküljele postitatud korralduses öeldi, et need meetmed rakendati "tagamaks riigi ohutust, kaitsmaks inimeste tervist ja takistamaks uue koroonaviiruse levikut".

Reedel antud korralduses öeldakse, et julgeolekuteenistus FSB, mis vastutab piiride valvamise eest, peab peatama Hiina kodanike viisavaba piiriületuse alates laupäeva südaööst.

Hiina turismigruppidele on Venemaa külastamine olnud viisavaba alates 2000. aastast.

Valitsuse korralduses lisati, et siseministeerium peab lõpetama Hiina kodanikele kutsete väljastamise töötamiseks Venemaal ning välisministeerium peab lõpetama tööviisade väljaandmise.

Samuti andis valitsus välisministeeriumile korralduse teavitada Hiinat, et meetmeid rakendati seoses erakorralise olukorraga ja need on ajutised.

Hiina võimud teatasid laupäeval, et riigis on uue viiruse tagajärjel surnud juba 259 inimest ja kinnitust on leidnud ligi 12 000 nakkusjuhtumit.

Neljapäeval teatas Venemaa, et peatab Hiina kodanikele elektrooniliste viisade väljastamise, mida saab kasutada riiki sisenemiseks Kaug-Idas ja Venemaa lääneosas.

Venemaal on seni leidnud kinnitust kahe inimese haigestumine uude koroonaviirusesse.

Hiina võimud teatasid laupäeval, et riigis on uue viiruse tagajärjel surnud juba 259 inimest ja kinnitust on leidnud ligi 12 000 nakkusjuhtumit.

Vene võimud soovitavad ka venelastel mitte Hiina sõita, ja nendel, kes seal juba on, Vene saatkonnaga ühendust võtta.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: AFP-Interfax-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: