Hiina juhtkond tunnistas puudujääke viirusele reageerimisel

Foto: Chine Nouvelle/Scanpix

Hiina juhtkond tunnistas esmaspäeval "puudusi ja raskusi" reageerimisel koroonaviiruse puhangule, mis on nõudnud üle 360 ohvri ja nakatanud enam kui 17 000 inimest, teatas riiklik ajakirjandus.

Kommunistliku partei poliitbüroo alaline komitee kutsus parandama "riiklikku eriolukordadele reageerimise süsteemi", kuna "epideemiale reageerimisel esines puudujääke ja probleeme", edastas uudisteagentuur Xinhua.

"Tugevdada tuleb turgude järelevalvet ning keelata otsustavalt ebaseaduslikud elusloomade turud ja nendega kauplemine," märkis komitee.

Haiguspuhangu epitsentriks oleva Wuhani võime on süüdistatud info kinnihoidmisega puhangust. Viirusest teatati alles eelmise aasta lõpus, kuigi võimud teadsid sellest juba mitu nädalat varem.

Hiina president Xi Jinping hoiatas poliitbüroo nõupidamisel, et viiruspuhangu kontrolli alla saamisest "sõltub otseselt riigi majanduslik ja sotsiaalne olukord ning riigi edasine avanemine".

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: