Viilma: lipukanga lehvimine on kui Eesti sõbralik silmapilgutus ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Priit Mürk/ERR

Iseseisvuspäeva hommikul pika Hermanni jalamil lipu heiskamisel ja õnnistamisel peetud sõnavõtus võrdles EELK peapiiskop Urmas Viilma Eesti trikoloori siniste silmadega inimesega.

Peapiiskop Viilma kordas oma sõnavõtus paljutuntud tõsiasja, et paljud lapsed sünnivad siniste silmadega. "Taevavärvi silmadega inimesele otsa vaadates näeme endale vastu vaatamas Eesti trikoloori värve – sinist, musta ja valget."

Viilma tõdes, et sinimustvalge on olnud eestlaste silmavärviks juba sajandeid enne seda kui värvid, sinine, must ja valge said lipukangaks kokku õmmeldud. "Sinimustvalge pilguga võisid paljud meist okupatsiooniaastatel vaadata julgelt silma ka kõige vaenulikumale Eesti iseseisvuse põlgajale ning selle, vabadusest kõneleva pilgu vastu ei saanud keegi midagi ette võtta," lisas Viilma.

Sama võrdlusega jätkates ütles peapiiskop, et pöörates pilgud Pika Hermanni torni heisatud sinimustvalgele, vaadatakse Eestile tema sünnipäevahommikul silma. "Ja mis kõige tähtsam – meie Eesti vaatab meile ja kõigile teistele, kes siin elavad või meie maad külastavad, siirate ja külalislahkete sinimustvalgete silmadega vastu. Kui Eesti lipp tuules lehvib, näeme oma kodumaad meile kelmikalt ja sõbralikult silma pilgutamas. See tähendab, et meie maa, meie rahva ja meie iseseisvusega on Jumalale tänu kõik korras!"

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: